Світовий ринок світлодіодів: зростання, тенденції і прогнози

ринок світлодіодів

Очікується, що на ринку світлодіодів середньорічний темп зростання перевищить 4% протягом прогнозованого періоду 2019-2024 рр. В останнє десятиліття світлодіодна індустрія стала свідком величезних інвестицій декількох компаній, які привели до появи інноваційних світлодіодних технологій.

Ключові моменти

  • Зростає впровадження енергоефективних продуктів так само як і увага уряду до енергозбереження, це стимулює попит на енергоефективні джерела освітлення, такі як потужні світлодіоди, що стимулює зростання ринку світлодіодів. Використання світлодіодів підвищує енергоефективність, а також забезпечує високу яскравість.
  • Крім того, уряд розвинених країн, таких як Великобританія та США, і таких країн з економікою, що розвивається, як Індія і Китай, займаються просуванням продуктів світлодіодного освітлення, надаючи податкові пільги і субсидії на ці продукти.
  • Також світлодіоди мають переваги у вуличному освітленні, оскільки вони ефективно працюють протягом тривалого часу при низьких витратах на технічне обслуговування. Завдяки цим перевагам місцева влада країн, таких як США, Індія, Китай і Австралія, почали проєкти із заміни своїх звичайних світильників з лампами розжарювання, які використовуються в зовнішньому освітленні, на світлодіодні світильники. Наприклад, за даними Міністерства енергетики США, в Лос-Анджелесі завершена загальноміська програма заміни вуличного освітлення і встановлено більше 215 000 світлодіодних вуличних світильників (що дозволило заощадити близько 9 мільйонів доларів США у річній вартості електроенергії). Крім того, в Барселоні (Іспанія) було розгорнуто більше 3000 інтелектуальних вуличних світильників на основі світлодіодних технологій, які збирають інформацію про забруднення, вологість, шум і навколишнє середовище.
  • Малий розмір, тривалий термін служби, безперервне використання, менше енергоспоживання і низька напруга при високому рівні яскравості є факторами, що стимулюють зростання ринку.

Тенденції ринку

Очікується, що в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні будуть спостерігатися найвищі темпи зростання завдяки тому, що зростає впровадження потужних світлодіодних світильників в системах загального освітлення, головним чином в Індії та Китаї.

  • В Індії уряд запровадив ряд політик і програм для підтримки розвитку індустрії світлодіодного освітлення, серед яких найбільш важливою є SLNP (Національна програма вуличного освітлення), яка є ініціативою по створенню 21 мільйона вуличних ліхтарів зі світлодіодами.
  • У Китаї Національна комісія з розвитку і реформ (NDRC) і Міністерство фінансів (МФ) прийняли ряд заходів з адміністрування субсидій на поширення світлодіодної освітлювальної продукції.
  • Довгострокові цілі уряду Японії включають проєкти освітлення та інфраструктуру, пов'язані з Олімпійськими іграми 2020 року. Таким чином, продовжується будівництво численних громадських будівель, загальних будівель, транспорту і гімназій. Уряд планує запровадити світлодіодне освітлення в ці проєкти, щоб привернути міжнародну увагу. Крім того, багато японських виробників світлодіодного освітлення продемонстрували потужне світлодіодне освітлення, рекламні щити і чотириметрові світлодіодні лампи на виставці Lighting Japan 2019. У країні спостерігається високий попит на потужні світлодіодні світильники, які можуть допомогти комерційним підприємствам в економії на довгострокові витрати.

Також в таких країнах, як Китай і Індія, розробляються різні проєкти з розвитку “розумних” міст, очікується, що такі проєкти викличуть попит на потужні світлодіодні світильники.

Що стосується ринку України: в 2009-2014гг. була проведена Державна програма впровадження світлодіодного освітлення в Україні, завдяки якій було зекономлено 80,6 млн кВт-год електроенергії або 180 млн грн. З кожним роком кількість світлодіодних світильників в Україні збільшується. У 2019 році в Києві проведена заміна старих ртутних ламп в 20 тис. ліхтарів на нові світлодіодні світильники. Згідно профільної київської програми до 2022 року передбачена заміна всіх вуличних світильників столиці.