Перше на Чернігівщині інформаційне табло “Ваша швидкість”

IMG 20200624_095903_12

На в’їзді до міста по трасі Київ-Чернігів комунальна служба КП “Міськсвітло” встановила тестовий зразок електронного інформаційного табло, яке показує швидкість руху автомобілів.

Інформаційне табло “Ваша швидкість”— це пристрій візуального інформування водія про його поточну швидкість в автоматичному режимі. Табло швидкості призначене для вимірювання та відображення швидкості транспортних засобів. Табло встановлюється на ділянках автодоріг загального користування, де необхідно додатково привернути увагу водіїв до швидкісного режиму. Табло дорожнє виконане у вигляді знака прямокутної форми з написом на жовтому фоні “ВАША ШВИДКІСТЬ” і розташованим нижче світлодіодним двокольоровим дисплеєм, на якому відображається значення виміряної швидкості автомобіля в км/год. Під час руху транспортного засобу в межах дозволеного діапазону швидкостей (на ділянці, де встановлене табло — 1-50 км/год) колір цифр на табло зелений, при перевищенні швидкості — червоний.

Яскравість цифр світлодіодного дисплею на інформаційному табло змінюється в залежності від зовнішнього освітлення, це робить сприйняття інформації на табло більш комфортним для водіїв транспортних засобів.

Показання дисплея табло швидкості несуть суто інформативний характер, зафіксоване приладом підвищення швидкості не є підставою для притягнення водіїв до адміністративної відповідальності. Інформування водіїв за допомогою даного знаку направлене на профілактику порушень швидкісного режиму і підвищення безпеки руху. Акцентування уваги водіїв на перевищенні швидкості буде спонукати їх на підсвідомому рівні дотримуватись ПДР і змушувати знижувати швидкість. Підвищення швидкості або невідповідність її конкретним дорожнім умовам — основна причина аварій. При цьому, згідно статистики, при збільшенні швидкості тяжкість наслідків ДТП зростає в геометричній прогресії.

Наразі електронне інформаційне табло контролю швидкості працює в тестовому режимі. В подальшому планується удосконалення табло — додаткова комплектація світлодіодними елементами “Смайл”. Це дозволить максимально привернути увагу водіїв транспортних засобів. При підвищенні швидкісного режиму на інформаційному табло додатково буде загорятись “сумний смайлик” червоного кольору, при дотриманні швидкісного режиму - “веселий смайл” зеленого кольору.

znak speed